26 Nisan’da Istanbul turu olanlar icin uyari

0
1321

Yarışma Başlama ve bitiş yeri ; İstanbul Yenikapı miting alani

Parkur : Yenikapı Miting alanı başlangıç, sahilden Kumkapı, Gülhane geçilerek Sirkeci ışıklardan geri dönülecek ve yarış aynı istikamette devam ederek Yenikapı miting alanında başladığı yer

Başlama saati : 09:00

Yolun trafiğe kapalı olduğu süre : 2 saat 30 dakika

Uzunluğu maraton’un yarısı olan koşu genellikle şehiriçi caddelerde koşulur. Maratonu tamamlamakta zorlanan ve o zorluk seviyesine ulaşamamış koşucular için popüler olan etkinlik günümüzde pek çok şehirde her yıl halkın katılımıyla düzenlemektedir.

Dünyanın sayılı parkurlarından biri olan ve düzenlendiği yıllarda elit atletler tarafından rekor hedeflenerek koşulan, tüm atletlerin büyük beğenisini toplayan ve dümdüz parkuruyla her koşucunun en iyi derecesini yapma imkânını sağlayan yarı maraton, yerli ve yabancı sporseverlerle 26 Nisan 2015’te tekrar buluşacak. 1987-1993 yılları arasında toplam yedi defa koşulan yarış, 1994 yılında sekizincisi gerçekleşemeden sona ermişti. 1987’de yapılan ilk yarışta dereceye giren sporculara nakdi ödül yerine çeşitli hediyeler verilmişti. En dikkat çekici ödül ise birinciye verilen otomobildi. Bu tarihe kadar Haliç Yarı Maratonu adıyla koşulan yarı maraton, İstanbul Maratonu organizatörü olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Yarı Maratonu adı ile yeniden atletizmseverlerle buluşacak. Haliç Yarı Maratonu 4 Mart 2010 tarihinde AIMS’e (Uluslararası Maratonlar ve Yol Koşuları Birliği’ne) üye olmuştu. 2010 yılında koşulan 8. Uluslararası Haliç Yarı Maratonu’na 22 ülkeden 1,500 sporcu katılmıştı. 9. Uluslararası Haliç Yarı Maratonu’nda ise 3 bin sporcu hedeflenmektedir.

Kaynak: istanbulyarimaratonu.org

 

CEVAP VER