Islak İmza Kampanyası Başlatıldı

0
1637

yaz

28 Mart 6 Nisan tarihleri arasında sürdürülecek olan ıslak imzalı dilekçe kampanyası Toplumcu Turist Rehberleri tarafından başlatıldı.

İstanbul
İmza toplayacak olan meslektaşlar bugün 08:30’dan itibaren 16:00’ya kadar Sultanahmet Camii ve civarindaki müzelerde, Bir diğer ekip de 09:00’dan Öğlen 11:30’a kadar Süleymaniye Camii’nde imza toplanması için hazır bulunacak.
Aynı zamanda bir başka ekip dönüşümlü olarak Kabataş iskelesi, Kariye, Eminönü, Pierre Loti, Eyüp, Nuruosmaniye Caddesinde ve Dolmabahçe’de imza toplayacaklar. Galata Kulesi’nden Taksim’e kadar olan alanda ise Pazar gününden itibaren daha farklı bir çalışmanın yapılacağı buna ilişkin deyaların da yakın zamanda paylaşılacağı bildirildi.
Yine İstanbul’da Harbiye’deki Kervansaray’da dilekçelere ulaşmak mümkün olacak.
Anadolu
Dilekçe örnekleri bugün Ankara’ya, Ürgüp’e ve Avanos’a ulaşacak. İzmir’e de Pazartesi yollanacak ce Salı akşamı bir rehber forumu yapılacak. Ayrıca Antalya, Bodrum, Fethiye, Marmaris, Edirne, Çanakkale, Eskişehir ve Samsun’da da kesinlikle bu çalışmaların yapılacağı bilgisinin yanısıra posta yoluyla dilekçelerin toplanacağı posta kutusu adresinin de Salı günü duyurulacağı bildirildi.
Ben de omuz vereyim diyenler için
Aşağıda göreceğiniz metni kopyala yapıştır yoluyla yazıcıdan çıktısını alarak duyurulacak posra adresine yollayabilirsiniz.

TURİST REHBERLİĞİ MESLEĞİ YOK EDİLEMEZ!

Türkiye Seyahat Acentaları Birligi’nin (TÜRSAB), 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’nda değişiklik yapmaya yönelik verdiği teklif suretiyle PROFESYONEL TURİST REHBERLERİ,”6326 sayılı kanun ve Turist Rehberliği Meslek Yönetmeliği” uyarınca sahip oldukları yasal haklarını kaybetme tehlikesi altındadırlar.

Turist Rehberleri ve ülkemizdeki turist rehberliği mesleğinin haklarının gasp edilmesine, işverenin yükümlüklerinin kanundan tasfiye edilmesine itiraz eden yurttaşlar olarak Türsabın

 11 kişiden az sayıdaki gruplara, yerli turist gruplarına, rehber istihdam etme zorunluluğunu ortadan kaldırmayı  Rehber başına zaten 45 kişi olan üst sınırı 50 kişiye çıkarmayı, -Turun bir parçası olan şehirlerarası yolculuğu transfer tanımının içine sığdırmayı amaçlayan ve ülkemizde verilen turizm hizmetini niteliksiz kılmaya yönelik bu yasa değişikliğini teklifini reddediyoruz!

AD SOYAD İMZA

CEVAP VER