Tophane-i Amire’de Mimar Sinan

0
2127

Mimar Sinan Sergisi 9 Nisan’da Tophane-i Amire’de. Sergi 31 Mayıs’a kadar gezilebilir.

9 Nisan’da başlayacak olan “Mimar Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri” sergisi İstanbul’dan sonra dünyanın başka önemli kentlerinde de sergilenmek üzere yola çıkacak. Serginin bu seyahati kuşkusuz uzun bir süre Türkiye ve değerlerinin konuşulmasına sebebiyet verecek; uluslararası alanda birçok mimar ve mimar adayına esin kaynağı olacaktır.

Sergi 10 ana bölümde anlatılacak ve teknolojinin sergileme tasarımına katkı sağladığı tüm enstrümanlar kullanılacaktır. Yediden yetmişe serginin sadece gezilmesine değil, interaktif olarak yaşanmasına da olanak sağlayacaktır.

Burada uygulanan tüm teknolojik metotlar ve bilgilendirmeler, büyük usta Sinan’ın eserlerinin sergiyi gezenlere anlatımına ve eğitsel olarak gelecek nesillere aktarılmasına olanak verecek şekilde tasarlanıp uygulamaları tasarlanacaktır.

10 Nisan tarihinde İRO’dan yapılan açıklamada Sergiyi organize eden firmayla irtibata geçildigi, ücretsiz giriş hakkımızı kullanabilmemiz için çalışma kartı örneklerimizi gişeye iletildigi bildirildi.

25 TL olan ucreti, turist rehberleri çalışma kartlarını göstererek ücretsiz girebilecektir.

S 

Kaynak: www.mimarsinansergi.com

CEVAP VER