Antalya’da Meltem Karamete Bağımsız Delege Adayı

0
1230

Tarih Kültür ve Turizm Rehberleri Derneği’nin (TKTC) Sicil Kurulu Başkanlığını yürüten Meltem Karamete yaptığı açıklama ile 23 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan Antalya Rehberler Odasının 3. Genel Kurulunda bağımsız delege adayı olacağını açıkladı.

Cemiyetimizin emektar isimlerinden olan meslektaşımıza başarıların en güzelini diliyoruz.

Meltem Karamete’nin açıklaması:

Sevgili Rehber Dostlarım. Öncelikle umarım Pazar günü seçimlerde görüşür ve daha önce tanış olmadıklarımızla beraber oluruz. Şartları zorlayıp oy vermeye gelelim lütfen. Sabahın körü başlamaz tabii ama adayları tanımak isteyen ve işi olmayanlar sabahtan gelebilir. Sabır gerekir.
Bu sene dostlardan gelen baskıya hayır diyemeyeceğim artık ve Tureb delegeliğine bağımsız adaylığımı koyacağım .

Beni tanımayan dostlara ufak bir bilgi hakkımda:

*1970 Ankara doğumluyum. 1992 Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı mezunuyum. İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans bitmeyen tez aşamasindayim. 🙃

*96-97 dönemi Antalya ‘dan Rusça-İngilizce ülkesel kokartliyim.

*99 sezonunda Detur şef rehberi olarak Rusça jubilemi yaptım, o tarihten itibaren sadece İngilizce çalışıyorum.

*Uzun yıllar Amerikalı, İngiliz, İrlanda ve Güney Afrikalı gruplarla İstanbul ve Anadolu çalıştım.

*2012 de buraya döndüm ama Antalya’daki malum sisteme karşı çıktığım için bir süre işsiz kalınca, hep ailemi bırakıp İstanbul’dan iş alıp çalışmaya başladım. Şükür burada da şartlarımıza uyan tüm işlere gidiyorum ve bazı resmi kuruluşların da protokol rehberliğini yapıyorum.

*Az da olsa outgoing de yapıyorum.

*Mesleğimizin üzerindeki ölü toprağından rahatsız olan 6 dostumla beraber- ki kurucularımızdan Fransızca kokartlı Dışişleri kökenli arkadaşım Serdar Celik de bağimsiz delege adayı olacak bu seçimde – 1 yıl önce İstanbul’da Tarih Kültür ve Turizm Rehberleri Derneği’ni kurduk. Şu anda yaklaşık 70 kişiyiz ve çok güzel işlere imza atıyoruz. Birbirine hep destek olan, kimsenin kimseden bir beklentisi olmadan sürekli iş ve bilgi paylaşan, sosyal projelerde gönüllü çalışan, arkamızdan yetişen gençlere üniversitede gönüllü saha dersleri veren, imece usulü kurulmuş şahane bir rehber cemiyetiyiz.

***Ve gururla söylüyorum Dünya Rehberler Federasyonu’nun da üyesiyiz. Türkiye’den temsilci sadece Tureb ve bizim derneğimiz var. Umarım şubemiz de olur burada 🙏 Ya da bu yapabildiklarimizi ARO’ da da yapabiliriz.

*15 yaşında bir delikanlı🕺ve 7 yaşında 4 ayaklı bir kız 🐕 annesiyim

Hepimize hayırlı , seçkin ve mutlu bir seçim günü dilerim 💐