An An Antalya’dan

0
1263

IMG-20151219-WA0012

Bu sayfa gün boyunca sayfa sonunda olmak üzere güncellenecektir.

Seçim sonucu
Mehmet Ulusoy 185
Hasan Uysal 184
 
Seçimin ilginç olan sonucu Yönetim Kurulunun tamamen Hasan Uysal ‘ın listesinden oluşurken Yönetim Kurulu Başkanlığının 1 (bir) oy farkla Mehmet ulusoy’da kalması oldu.
 
 
Antalya’da Genel Kurul Divan seçim işlemine saat 11.43 itibariyle başlamış bulunuyor. Divan başkanlığına oy çokluğu ile Suat Alıcı, yardımcılığına ise Ebru Turan seçilirken Ismail Şana’nın yanında Korkmaz Öztürk en yaşlı üye sıfatıyla katip tayin edildi.
 
Saat 10.00’da başlayan Kurul giriş imza verme işlemi devam ederken 11.55 itibariyle istiklal marşının okunmasıyla Kurul resmen açıldı.
 
Bu seçimde de aday olan mevcut Başkan Hasan Uysal’ın erken saatlerdeki açılış konuşmasının çok ilgi görmediği bildiriliyor.
 
Toplam altı adayın bilgisine ulaşılan seçimde TUREB YK üyesi Mehmet Ulusoy ve eski ARO Başkanı Osman Özbuldu’nun listeleri yanında son anda GÜÇ BİRLİĞİ hareketi çatısı altında tek Yönetim Kurulu listesinde birleşen Bahar Kahraman, Ömer Bekir Karabaş, Şahin Şahakalkan başkanlık için yarışıyorlar.
 
Kıran kırana geçeceği belli olan seçimlerde İbra edilip edilmeme konusunda bir tartışma görünmüyor.
 
Konuşmalar devam ediyor. Alanya ve Side bölgesinin üvey evlat muamelesi gördüğü seslendirildi.
 
Osman Özbuldu’nun “tabela odası oldu” ifadesi çok alkış aldı. Bir yandan yönetimden Hayati karşı çıkıyor. Özbuldu’nun “Bu seçimle bölünmüşlük bitecek, 5 yıl kayıptır dedi, şamar oğlanı oldu rehberlik” deyisi çok alkış
aldı.
 
12.49 itibariyle faaliyet raporları ibra ediliyor. Yönetim ve Denetim raporları 70 e 50 oranında kabul edilse de çoğu seçmen çekimser kalmayı tercih etti.
 
Saat 13.00’de Divandan yapılan açıklamaya gore seçimler 13.30 itibariyle başlayacak.
 
saat 13.13 itibariyle salona yaka kartını almadan giren üyeler nedeniyle tartışmalar yaşanıyor.
 
13.19 salonda bulunmayan üyeler dikkate alınarak tekrar oylama yapılıyor. Evet ve hayır oyları teker teker sayılıyor.  oylama sonucu yönetim oy çokluğu ile ibra edildi.
 
13.31 Borçlandırma gayri menkul satın alımına ilişkin fiinansan kredisi kullanma yetkisi verme 108 e 121 oyla reddedildi.
 
13.39 Başakn adaylarına 15er dakika konuşma süresi verildi. 13.30 olarak belirlenen seçimin başlama saati bu gelişme üzerine 1 saat 45 dakika uzayarak en erken 15.30’a uzadı.
 
18.21 Mehmet Ulusoy 185 alarak 1 (bir) oy farkla Hasan Uysal’ın önüne geçerek seçimi kazandı.
 
Meltem Karamete Irmak ve Timur Engürlü
Meltem Karamete Irmak ve Timur Engürlü
Sabah saatlerinde Antalya’dan bilgi akışını sağlayan Meltem Karamete Irmak arkadaşımıza ve nöbeti devralan Timur Engürlü meslektaşımıza cami saray müze trafik ekibi olarak teşekkür ediyoruz.
 
 
 

 

CEVAP VER