ANZAC 2016 Güncellemesi

0
1650

Şafak Töreni Anzak Tören Alanında (ACS) 25 Nisan tarihinde şafak vaktinde gerçekleştirilecek.

Yeni Zelanda Töreni ise 25 Nisan tarihinde öğleden önce 11:30’da Conk Bayırı’nda başlayacak. Lone Pine (Yalnız Cam) alanında Avustralya Töreni olmayacak.

Katılım Şafak Töreni ve Conk Bayır’nda gerçekleştirilecek olan Yeni Zelanda Anma Törenine katılım etkinlik prosedürlerine ve koşullarına uyan herkese açık olacağı bildirildi. Her hangi bir bilet gerekmemektedir ve buna ilişkin her hangi bir kura veya çekiliş olmayacaktır. Arzu edildiği takdirde törenlere katılacak olan ziyaretçilere Tur Grubu Liderleri eşlik edebilecekler.

Conk Bayırı’nda Gerçekleştirilecek Yeni Zelanda Töreni Şafak Törenine katılan herkes Conk Bayırı Törenine katılabilecek veya Kabatepe – 57. Alay Yolu (2nd Ridge Road) üzerinde yer alan diğer alanları ziyaret edebilecekler. Bu iki seçenekten birini seçen ziyaretçiler Şafak Töreni sona erdikten kısa bir süre sonra Anzak Tören Alanından yolculuklarına başlamak üzere serbest bırakılacaklar.

Söz konusu ziyaretçiler yolculuklarının bu kısmını yürüyerek resmi güzergah olan ve Lone Pine (Yalnız Cam) ile Conk Bayırı’na giden Topçu Yokuşu ve Kabatepe – 57. Alay Yolunu takip etmek zorundalar.

Yürüyen ziyaretçiler Conk Bayırı’nda yer alan 261 Nolu Tepe’de oluşturulacak olan toplanma alanına saat sabah 10.15’e kadar ulaşmak zorundalar. Söz konusu alanda barınak, tuvalet, su, tıbbi müdahele alanları, bilgi danışma ve kısıtlı yiyecek – içecek imkanları bulunacağı da sözlere eklendi.

Conk Bayır’ı Töreni öğleden önce saat 11.30’da başlayacak ve saat 12.15’te sona erecektir.

Tören sonrası ziyaretçilerin özel çelenk bırakmaları ve Conk Bayırı’nda yer alan bölgeleri ziyaret etmelerine olanak tanımak amacıyla ek bir süre tanınacaktır.

Daha sonra otobüslere biniş işlemi başlatılacak ve büyük ihtimal saat öğleden sonra 14.00’e kadar tamamlanmış olacak.

CEVAP VER