Birinci yılında CSMT

0
1661

solidarity-940x500-renkli1-300x154

Değerli meslektaşlarım,  sevgili arkadaşlarım

 

Karşılıksız, anlık, bilgi ve tecrübe paylaşımı yapmak amacıyla kurulan CSMT (Cami Saray Müze Trafik kanallarının birinci yılı geçtiğimiz ayın ondokuzunda doldu.

 

Hatırlarsınız, ilk kurulan kanal acil kanaldı. Cami çıkışında tehdit edilen meslektaşlarla anlık haberleşmeyi sağlamak amacıyla kurulan kanal aslında ihtiyacımız olan bir başka konuyu; birbirimizle iletişim içinde olma ve teknolojiyi meslek hayatımızda aktif şekilde kullanma şansını değerlendirme gereği

 

Ardından gelen talepler üzerine teker teker istanbul’da ardından Anadolu’da ve Outgoing alanlarında kurulan kanallarda anlık bilgi ve tecrübe paylaşımı yapılırken bunun en temel unsurunun DAYANIŞMA olduğunu hiç unutmadık. Hiç bir karşılık beklemeden ihtiyacı olan meslektaş ile dayanışma içinde olmak asıl amacımız oldu.

 

Kolay olmadı evet. Sohbete de daldı ara sıra yerli yersiz sohbetlere girdiğimiz de. Bunlardan sıkılan ve aramızdan ayrılan da oldu. Nihayetinde bugün itibariyle 264 meslektaşın aktif olarak kullandığı whatsap dayanışma kanallarına sahibiz. Bunlar:

 

Birinci ve İkinci CSMT

Anadolu’da CSMT

Outgoing CSMT

Yunancaılar CSMT

ve

CSMT Gündem

 

Bizleri bir araya getirenin o dayanışma ruhu olduğunu unutmadan akıllı telefon uygulamaları olma yolunda devam ederken bizleri birbirimizle dayanışma zorunda bırakarak inisiyatifi ele almamıza neden olan IRO yönetiminin mesleki sorunlarımıza ilgisiz kalışını elbetteki unutmadık. Ve işte neredeyse bir sene gecikme ile kendimizi olması gerektiği gibi yönetme şansını elde etmenin tarihine adım adım yaklaşıyoruz.

 

Bir senede çok şeyler oldu. Toplumcu Turist Rehberleri hareketi, CSMT dayanışma kanalları, Inisiyatif buluşmaları derken gerek konjonktürel şartlardan gerekse bizim artık yan yana durabilir oluşumuz nedeniyle meslek hayatımız eskisi gibi olmayacağını farkındayız.

 

Geleceğe hazırlıksız yakalanmamak ve süreç boyunca daha iyiye evrilebilmek amacıyla 2015 Aralık ayında gerçekleşecek IRO GENEL KURULUNA bugüne kadar yaşadığımız sıkıntıları tekrar yaşamamak adına sorumluluk alarak hazırlanmak zorundayız.

 

Değerli meslektaşlar,

 

Bu minvalde neler yapılabileceğini konuşmak birbirimizi daha iyi tanımak adına CSMT GÜNDEM kanalında toplanırken yarın 49.su gerçekleşecek olan inisiyatif buluşmasında özellikle DELEGELİK konusunun konuşulması sağlamak üzere toplanma arzusundayız.

 

Geleceği beraber kurmak için önce tanışalim

 

Hasan Barış Partal – Kavala

IRO İngilizce Yunanca

TUREB Delegesi

CEVAP VER