BİRLİĞİMİZİN YENİ BAŞKANINDAN İLK MESAJ

0
833

Kıymetli meslektaşlarım, değerli arkadaşlarım,

Turist Rehberliği mesleğine olan inancım ve saygımla, kokartımı aldığım gün Ankara Turist Rehberleri Derneği’ne (ARED) giderek kaydımı yaptırmıştım. O zamandan bu zamana inancımı tazeleyen, bana yol gösteren, bana inanan birlikte çalışma imkanı bulduğum ve bulamadığım; Recep ÖZBAY, Murat TİRYAKİ, Sibel GÜVEN, Fuat TURAN ve Müeyyet TİRİTOĞLU olmak üzere tüm ARED Başkanlarına teşekkür ederim.
Aynı şekilde yasamızın yazımı ve çıkarılması sürecinde birlikte çalışma imkanı bulduğum, TUREB Başkanlığı görevini layığıyla yürüten Şerif YENEN’e teşekkür ederim.


Kuruluşunda bizzat yer aldığım ve sonrasında bütün Genel Kurullarında talip olduğum göreve beni seçen Ankara Turist Rehberleri Odası’na (ANRO) ve üyelerimize çok teşekkür ederim.
TUREB’in dün (10.03.2019) yapılan III. Olağan Genel Kurulu’na gelerek delegelik görevini yerine getiren bütün meslektaşlarıma teşekkür ederim.
TUREB Genel Kurulu’nun seçerek görevlendirdiği Yönetim Kurulu üyelerimiz; Adem BİÇER, Ahmet Serhan GÜNGÖR, Ozan SAYIN ve Sedat BORNOVALI’ya, Denetim Kurulu üyelerimiz; Denizhan SEZGİN, Müslüm ÇOBAN ve Ümit Cihan MÜŞTERİOĞLU’na, Disiplin Kurulu üyelerimiz; Asmen Yalçın KAYA, Emrah GENÇ, Mehmet ESENDAL, Mine Karahan TANER ve Turgay ESEN’e başarılar dilerim.


Önümüzdeki süreçte birlik ve beraberlik içinde, turizm endüstrisinin belirleyici aktörü haline getireceğimiz TUREB’de 13 Odamızın her birinin fikrini dikkate alacağımızı bilmenizi isterim.

TUREB III. Olağan Genel Kurulu’nda bana verdiğiniz görevi elimden gelen en iyi şekilde yaparak mesleğimize hak ettiği prestiji, meslektaşlarımıza hak ettikleri saygıyı kazandırmak için çalışacağım.

Saygılarımla

Suat TURAL

Turist Rehberleri Birliği

Yönetim Kurulu Başkanı