Bölgesel Sertifika Programında SON DURUM

0
1473

SonDakika

9 Mart, TUREB YK’nin 7 ve 8 Mart’ta yaptigi toplanti pazartesine (bugun) uzadi. Gec saatlerde buten toplantidan bu karar cikti,

ÖNEMLİ DUYURU (09 Mart 2015)
ÖNEMLİ DUYURU

Yönetim Kurulumuz, daha önce duyurusu yapılan Sertifika Programı, Dil Ekletme ve Yabancı Dil Seviye Tespit Seviye Sınavları ile ilgili Birliğimize yapılan başvuru ve gelen bilgiler ışığında,
Dil Ekletme ve Seviye Tespit Sınavlarının daha önce ilan edilen yer ve tarihlerde yapılmasına,
Sertifika Programı Sınavlarının ise ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar durdurulmasına
karar vermiştir. Sertifika Programı için yapılan başvurularda istenilen ikamet, eğitim vb belgelerin detaylı incelemesinin bitimine kadar, başvuranların haklarının saklı kalması kaydı ile Sertifika Programı Sınavlarının durdurulduğunun ilgililere şahsen ve web sayfamızdan duyurulması uygun görülmüştür.
İlgililere ilanen duyurulur.
TUREB Yönetim Kurulu

6 Mart, Sultanahmet Rehberler İnisiyatifi önderliğinde Trabzonlu 26 turist rehberinin ortak imzasıyla yayınlanan deklarasyona destek ile başlayan imza kampanyasına katılan 358 kişinin isimleri haftasonu Ankara’da yapılacak olağanüstü TUREB YK toplantısına yetiştirilmek üzere gönderildi.

5 Mart, Adana Rehberler odasindan da gelen tepkiler üzerine program konusunda ısrar edileceği sanılmıyor.

4 Mart, Yunanca Rehberler Derneği  (YURED) Yönetim Kurulu deklarasyona destek verdi.

3 Mart, Kendilerinden uzun zaman haber alınamaması üzere haklarında “hükümsüzdür” ilanı verilmek üzere iken İstanbul’un yönetim kurulundan yollanan mesaj eposta kutularına düştü.

3 Mart, akşam sularında imza sayısı sekseni geçti.

3 Mart, akşam sularında TUREB’den yapılan açıklama ile bu hafta sonu Yönetim Kurulu’nun acil olarak  toplanacağı duyuruldu

2 Mart’ta  İnisiyatif sözcülüğü Trabzonlu Rehberlerin deklarasyonunu tüm meslektaşlara yönelik başlattı.  Tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine Birlik Başkanı tarafından “kişisel” açıklama gelmesi tepkileri dindirmeye yetmediği gibi Başkanımızın Facebook hesabını 2 Mart tarihinde geçici süre ile askıya almasına neden oldu.

28 Şubat; Trabzonlu 26 Turist rehberi imzaladıkları deklarasyonu kamuoyu ile paylaştılar.

26 Şubat: Her Perşembe yapılan İnisiyatif buluşmalarının yirmi ikincisini sonrası 2 No’lu bildiri kaleme alındı.

22 Şubat’ta Birliğimizin internet sitesinden yapılan duyuruda Bölgesel Sertifika programının duyurusu yapıldı. Bunun üzerine ilk bireysel tepkiler gelmeye başladı. Kişisel olarak verilen tepkileri Toplumcu Turist Rehberleri ve Rehberlik için Şimdi hareketinden yapılan açıklamalar izledi.

CEVAP VER