CHP İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı, Tevfik Cem Tüzün

0
1663
Bu yayının amacı bilindiği üzere Profesyonel Turist Rehberlerinin meslekî ve 
profesyonel yaşamlarına ait haberleri paylaşmak. Fakat bir şekilde ortak bir 
paydada buluştuğumuza inandığım konu ve insanlara da burada yer vermek gerektiği 
düşüncesinden hareketle bu yazıyı yayınlıyorum. Zira Gezi Parkında hangi meslekten 
ya da partili olduğumuza bakmadan dayanışma içerisindeydik. Bugün de bunun 
teşekkürünü ediyoruz.

 

CHP İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı, Tevfik Cem Tüzün

51 yaşında ODTÜ mezunu Endüstri Mühendisi ve dönem dönem Turizm alanında faaliyet gösteren Tüzün’ün adını ilk kez yürüttüğü Taksim Dayanışmasının sözcülüğü görevi ile duymuştuk.

Hatırlanacağı üzere konuyu dönemin Başbakanına iletmek üzere şekillendirilen heyette de yer alan Tevfik Cem Tüzün hakkında tamamen hukuk dışı işlemler ile 2010, 2011 ve 2013 yıllarında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne yaptığı bağışlar bile sorgulanmıştı. Hürriyet Gazetesi yazarlarından Yalçın Doğan Aralık 2013 tarihinde “Cumhuriyet Tarihinde böyle suç görülmedi” başlıklı yazısında konuyu kaleme almıştı.

Bugün CHP İstanbul 2. bölge’den Milletvekili aday adaylığı  nedeniyle tebrik eder ve başarılar dileriz.

cem tuzun

31 Mayıs 2013 Tarihli Televizyon kaydı için tıklayınız

Amerika’nın Sesi adına yapılan kayıt için tıklayınız

Yazımızı EkşiSözlük’te kendisi için yazılanlar ile tamamlıyoruz.

İlk günden beri gezi direnişçisidir. Başbakanla görüşecek ekipte yer alırsa bizi gerçekten iyi temsil edecektir. buna hiç şüphem yok.
Taksim Dayanışması'nı temsilen bu gece Başbakanla görüşecek ekipte yer alacaktır. Topçu Kışlası fikrinin ortaya çıktığı ilk andan itibaren tüm gücüyle mücadele etmiş, biz ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümü mezunlarını ve kimbilir daha kimleri bundan aylar önce gezi parkının durumundan ilk haberdar eden kişi olmuştur.
Beyoğlu üzerine en fazla konuşabilecek olan kişidir.
Gezi Parkına yapılacak projelerin ilk açıklandığı günden beri bıkmadan usanmadan karşı mücadelesini sürdüren, bu mücadelesini sürdürürken hayalperest yaftası yapıştıran bir çok insanı umursamadan devam eden, ilk iş makineleri gezi parkına girdiğinde Galata'daki evinden koşarak parka gelen ve iş makinelerinin önünde duran, hatta gelirken cep telefonundan birçok mail grubuna hızlıca olayı anlatan ve ilk kıvılcımın yakılmasını sağlayan 3-5 çapulcudan biridir. Saygıyı fazlasıyla hak etmektedir.
25 haziran 2013 gezi parkı'na dozerlerin girmesi ile ilgili şunları söylemiştir: "3 tane kazıcı, kırıcı iş makinası ve 10 kadar hafriyat kamyonu ile gerçekleştirilen tecavüzü video ile kaydettim. hemen kurula gittim. bir dilekçe verdim. yapılmakta olan işin; 1. imar planına, 2. sürmekte olan yol yapımı işinin onaylı projesine 3. gezi parkı'na yapılmak istenen yapı ile ilgili yargının yürütmeyi durdurma kararına aykırılıkları nedeniyle kurulu göreve davet ettim. ekine video kaydını koydum. Dilekçemin havale edildiği raportörle birlikte plan, onaylı proje ve yürütmesi durdurulan Gezi Parkı yerine yapılacak inşaat projelerine baktık. Yapılan yıkım ve hafriyat işlerinin kaçak olduğunu birlikte müşahade ettik. Kurul, Belediye bir yazı yazarak aykırılıkların tesbitini, durdurulmasını giderilmesini isteyecek sanırım. Hiç bir yasal dayanağı olmayan kaçak inşaatın bu kez parktan çaldığı alan bir dönümden fazla. Bu hukuksusluk, yasadışılık, ceberrutluk nereye kadar gidecek?"

CEVAP VER