Hareketsizlikten göbeklenenlere

0
2974
Planka 1 1

Her Gün Sadece 4 Dakika Bu Hareketi Yaparak Göbeğinden Kurtulmak mümkün

Kiminle konuşsam bana son zamanlardaki etkili diyet veya ev egzersizlerinden bahsediyorlar. Bazen gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Her ne kadar fazlalıklarım olsa da, vücudumun vitamine, sağlıklı besinlere, spor yapmaya ve iyi bir uykuya ihtiyacı olduğunu biliyorum. Sağlıklı bir yaşamın temel ihtiyaçları bunlar. Bazıları vücut yapmanın daha hızlı ve etkili yollarının olduğunu iddia ediyorlar. Dediklerine göre vücudunuzu hemen forma sokacak çok etkili ev egzersizleri varmış. Dedikleri %100 etkili mi bilinmez ama yine de denemeye değer. Günde birkaç dakikanızı ayırarak ve basit bir ev egzersizi yaparak vücudunuzdaki fazlalıklardan kurtulmak mümkün.

Egzersize halk dilinde ‘kalas egzersizi’ deniyor. Çünkü vücudunuz tam bir kalas gibi düz ve sabit durmak zorunda. Egzersiz, farklı kişiler tarafından farklı çeşitlerde denendi ve insanlara sunuldu. Denemeye değer olan egzersiz, ilk bakıldığında gerçekten sonuç veriyor.

Başlarda, egzersiz sadece karın için yapılıyor gibi görünebilir. Tabii ki karnınızı fitleştiriyor ancak egzersizin temel amacı duruşunuzu, gücünüzü ve esnekliğinizi geliştirmek. Egzersizi doğru şekilde uygularsanız, saydıklarımızı gerçekleştirebilirsiniz. Women Daily Dergisi, bu egzersizin karındaki yağları yaktığını, kalça, kol ve bacak kaslarını güçlendirdiğini doğruladı.

Mostphotos

Peki nasıl yapılıyor? Öncelikle ilk gün 20 saniye boyunca düz bir şekilde duruyorsunuz. Gün geçtikçe ve egzersizler değiştikçe bunu yapmak gerçekten zorlaşıyor. Egzersiz tam olarak 28 gün sürüyor. Eğer her gün doğru şekilde yaparsanız, etkisini siz de göreceksiniz.

 1. ve 2. Gün: 20 saniye.
 2. ve 4. Gün: 30 saniye.
 3. Gün: 40 saniye.
 4. Gün: Dinlenme.
 5. ve 8. Gün: 45 saniye.

9., 10. ve 11. Gün: 60 saniye.

 1. Gün: 90 saniye.
 2. Gün: Dinlenme.
 3. ve 15. Gün: 90 saniye.
 4. ve 17. Gün: 120 saniye.
 5. Gün: 150 saniye.
 6. Gün: Dinlenme.
 7. ve 21. Gün: 150 saniye.
 8. ve 23. Gün: 180 saniye.
 9. Gün: 210 saniye.
 10. Gün: Dinlenme.
 11. Gün: 210 saniye.
 12. Gün: 240 saniye.
 13. Gün: Var gücünüzle ne kadar yapabiliyorsanız.

Tebrikler! Şimdi bu egzersiz için hazırsınız. Ancak 28 günün ardından egzersize devam etmelisiniz. Egzersizi farklı şekillerde de yapabilirsiniz. İşte o çeşitler:

Shutterstock

Unutmayın ki egzersizin amacı vücudunu şekle sokmak. Kendinizi çok zorlayarak vücudunuza zarar vermeyin.

 • Dirseklerinizi, omuz hizasında yere koyun. Böylelikle vücudunuzun ağırlığını eşit olarak taşıyacaksınız.
 • Belinizi düz tutun. Sakın esnek tutmayın.
 • Karnınızı kasın. Vücudunuz tek çizgi gibi olmalı.
 • Bacaklarınızın arasını biraz açın. Kalçanızda ağırlık hissetmemeniz gerekiyor.
 • Yavaş ve sakince nefes alın.

Tekniği daha fazla öğrenmek için videoyu izleyin.

Remedy Daily internet sitesi de dahil olmak üzere birçok kişi bu egzersizin etkisini öve öve bitiremedim. Denemeye değer!

CEVAP VER