IZRO Genel Kurulu Tamamlandı

0
1667

 

Izmır Rehberler Odasının eylemli 694 hazirunu bulunan 3. Genel Kurulu 27 Aralık 2018 Perşembe günü, Kıbrıs şahitleri caddesi üzerinde bulunan Türkân Saylan kültür merkezinin 7. katında bulunan salonda gerçekleştirildi.

Gerek Türkiyemizin içinde bulunduğu zor durumdan gerekse gelmeyen gemiler nedeniyle güç zamanlar yaşayan Izmırli meslektaşların nitelikli bir ilgi gösterdikleri gözlemlenen genel kurul şehir merkezinde Alsancak’ta, ulaşımı oldukça kolay olan bir noktada gerçekleşti. Salonun küçüklüğü dikkati çekerken görüşmelerin video kaydına alınması ileriye dönük elde kayıt bulunması yönüyle başarılı bir girişim olarak değerlendiriyorum.

Saat 12.00 sularında, genel kurula başkanlık edecek olan divan kurulunun seçimi sonrası Oya Komut Yücel başkanlığında başlayan oturum gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Denetleme kurulu raporu hakkında yapılan görüşmeler yapılırken TUREB denetleme raporu üzerine alınan sözler esnasında kısmen yükselen tansiyon bir süre devam etti.

Dilek ve temenniler bölümünde baskan adayı olan Ali Alphan adaylıktan çekildi. Macit Şaşzade ‘nin konuşmasını takiben gelecek üç yıl boyunca görev yapacakları belirlemek üzere seçimlere geçildi.

 

Tek aday olarak seçimlere giren Ingilizce ve Arapça dillerinden profesyonel turist rehberi olan Macit Şaşzade 113 oy alarak Yönetim Kurulu Başkanı olurken, Mehmet Kürkçü 55 oy alarak yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Divan Başkanı Oya Komut Yücel, bugüne kadar şahsımın onbir senedir şahit olduğu genel kurullar arasında en başarılı divan başkanı olarak notlarımda yerini aldı. 

IMG-20181227-WA0033