Kimileri Gerek Görmese de Temsil edenlere Teşekkür Ederiz

0
2005

Bizlerin “bizi temsil etsinler” diye seçtiği yöneticilerin (ki buna en büyük birinci ve üçüncü odamız da dahil) katılmayı gerek görmediği Turizm sektör temsilcileri toplantısı  2 Şubat 2017 tarihinde gercekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan toplantıya TUREB Başkanı Zeki Apalı, Yardımcısı Hayati Korucu, Yönetim Kurulu Üyelerinden İsa Levent Gürçavdı ve Esmeray Akar’ın yanı sıra Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı İsa Akdağ, Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Müslüm Çoban, Aydın Turist Rehberleri Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Mert Taner, Mehmet Tunalı, Antalya Turist Rehberleri Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Nevin Şen ile Mustafa Önal, Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkan Yardımcısı Abdulbaki Karakeçili ve Birlik hukuk danışmanı Av. Halis Çıtır da katıldı.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, Türkiye için turizmin, gerek istihdam, gerek dış ticaret açığının kapatılmasına sağladığı katkı ve gerek ekonomik getirisi sebebiyle stratejik bir sektör olduğu vurgulandi.

Doğal ve tarihî güzelliklerin korunması hususunda, giderek artan bir bilinçlenme olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dolayısıyla, sektörün geleceği konusunda ümitli olmak için pek çok nedenimiz var. Devletin de turizm sektörünü desteklemesi için çok önemli sebepleri bulunuyor. Diğer sektörlerden farklı olarak turizm, tamamen ülkemizin kendi imkânlarıyla, kendi ürünleriyle, kendi varlıklarıyla hizmet üretmektedir. Bu da, turizm faaliyetleriyle ortaya çıkan kaynağın ülkemize olan katkısının gücünü ve değerini artırmaktadır” dedi.

Yaşadığımız zorlu süreçte her kademede sorunlarımızın dile getirilmesi ve çözümü için çaba göstermeye devam ederken, program sonrası Başbakan Yardımcıları Mehmet Şimşek ve Tuğrul Türkeş ile başta Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı olmak üzere diğer Bakanlar Naci Ağbal, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Saya Kaya ile çok sayıda üst düzey bürokrat ile görüşme yapma imkanı bulunduğu kaydedildi.

CEVAP VER