Nevşehir Rehberler Odasından KAPADOKYA UZMANLIK (sınavlı) eğitimleri

0
1602

NERO’dan yapılan açıklamaya göre on günlük programa katılan ilk yirmi kişi için fiyat 820 lira iken, kontenjan üstünde yeralanlarin 1050 tl ödeyecekleri programın detayı aşağıda belirtilmiştir.

Detaylı bilgi için NERO

+90 384 212 69 07 – +90 533 525 45 58

KAPADOKYA BRANŞLAŞMA UZMANLIĞI

13 Mart – 22 Mart 2015/ Kontenjan 20 kişi

1 Gün: Katılımcıların karşılanması ve otele yerleştirme,oryantasyon gezisi ve otele giriş akşam yemeği.

Nevşehir, Hacıbektaş Veli ve Bektaşilik hakkında seminer.

2 Gün: Nevşehir gezisi, Damat İbrahim Paşa Külliyesi, Meryem Ana Kilisesi ve Nevşehir Kalesi civarının gezilmesi, öğle yemeği, Hacıbektaş ilçesi ve Hacıbektaş Veli Türbesinin gezilmesi, Nevşehir Arkeoloji Müzesinin ziyareti, akşam yemeği, otel, Kapadokya’nın jeolojisi semineri.

3 Gün: Göreme Milli Parkı ziyareti, Uçhisar Kalesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Çavuşin Harabeleri, Paşa bağları Ören yeri, Zelve Açık Hava Müzesi, Avanos, Ürgüp, Ortahisar, otel, akşam yemeği, Kapadokya ikonografi semineri.

4 Gün: Göreme Milli Parkının ziyareti, öğle yemeği, Kaymaklı Yeraltışehri ve Derinkuyu Yeraltışehri, otel, Nevşehir ve yemek, Sanat tarihi semineri.

5 Gün: Kapadokya vadilerinde tam gün yürüyüş turu, konakla Nevşehir, yemek. İlk yardim semineri.

6 Gün: Aksaray gezisi, Ulu Camii, Eğri Minare Camii, öğle yemeği, Aşıklı Höyük, Selime Manastırı, Ihlara Vadisi, Güzelyurt, Kızıl Kilise, otel, Nevşehir yemek, akşam fauna-flora semineri.

Otel Nevşehir ve yemek, Selçuklu Sanatı ve Mimarisi semineri.

7 Gün: Niğde gezisi, Tyana Harabeleri, Roma Havuzu, öğle yemeği, Ulu Camii, Hüdavend Hatun Türbesi, Niğde Kalesi, Niğde Arkeoloji Müzesi, Gümüşler Manastırı, otel Nevşehir ve yemek.

8 Gün: Kayseri gezisi, Soğanlı Vadisi ziyareti , Sultan Sazlığı, konaklama Kayseri, seminer.

9 Gün: Kayseri gezisi, Hunat Hatun külliyesi, Gevher Nesibe Şifahanesi (Selçuklu Müzesi), Kültepe-Kaniş Kazı Alanı ziyareti, Kayseri Arkeoloji Müzesi, otel Kayseri yemek, seminer.

10 Gün: Final Sınav, Gala yemeği. Otel Nevşehir.

Bütün katılımcıların seyahat sigortasının olması ve bu organizasyonun A grubu bir seyahat acentesi üzerinden geçmesi kanunen zorunludur.

Kapadokya Yürüyüş Uzmanlığı

25 Mart – 30 Mart 2015/ Kontenjan 20 kişi

1. Gün: Akvadi – Uçhisar – Güvercinlik vadisi

Sabah kahvaltıdan sonra Akvadi (Bağlıdere) girişine transfer. Akvadi’nin (Bağlıdere – Aşk vadisi) muhteşem manzarası ve tipik peribacalarının içinden 2,5 saat’lik yürüyüş ile Uçhisar kasabasına varış. Uçhisar’da öğle yemeğinden sonra Güvercinlik vadisinden Göreme kasabasına kadar 2 saat yürüyüş ve Göreme Kasabasına varış. (Toplam 5,5 saatlik yürüyüş/ Yaklaşık 12 km). Buradan otele transfer.

2. Gün: Meskendir vadisi – Kızılçukur ve Güllüdere vadisi

Sabah otelden araçla yürüyüş başlangıç noktasına transfer. Zindanönü vadisinden başlayacak olan yürüyüşümüz, Meskendir vadisinde devam edecek. Üzümlü kilise yanında piknik ve çay molasından sonra Kızılçukur vadisine devam edilecek. Burada Kolonlu ve Haçlı kiliseler gezilecek daha sonra Güllüdere vadisindeki Haçlı kilise ve Ayvalı kiliseler gezilerek Çavuşin köyüne varış. Bu gezi esnasında bu vadilerde birçok 12 yy. ve öncesi yerleşim yerleri ve doğa harikası tipik oluşumlar ve renkler görülecek. (Bu etap, Kapadokya’nın en popüler yürüyüş parkurudur). Yaklaşık 8 km. 5 saat yürüyüş.

3. Gün: Eski Çavuşin harabeleri – Zelve Açıkhava Müzesi – Paşabağları (Peribacalar vadisi)

Çavuşin harabeleri içinde kısa bir yürüyüş ve Vaftizci Yahya kilisesinin gezilmesinden sonra, Bozdağ eteğinden peribacaları arasında devam edecek yürüyüşümüz Zelve Açıkhava Müzesine ve Paşabağları vadisinden Çavuşin köyüne kadar sürecek. Otele transfer. Toplam yürüyüş 4-5 saat, 8 km.

4. Gün: Sinassos – Gomeda Vadisi – Ortahisar

Sabah araçla Mustafapaşa (Sinasos) köyüne varış, kısa bir köy gezisinden sonra tekrar araç ile kısa bir transfer ile Gomeda Vadisi başlangıç noktasına hareket. Gomeda ve Üzengi Vadilerinde, Sarıca ve Pancarlık kiliseleri gezilerek Ortahisar kasabasına varış. 4-5 saatlik yürüyüş.

5. Gün: Çat Vadisi – Açıksaray – Zemi Vadisi

Sabah Cat kasabasına transfert, burada Çat Vadisinden yamaçlara oyulmuş çok katlı güvercinlikler seyredilerek Açıksaray Ören Yerine kadar 3 saatlik yürüyüş. Öğle yemeğinden sonra Zemi Vadisi girişine araçla transfer ve Zemi Vadisinden Göreme kasabasına kadar 2,5 saatlik yürüyüş. Toplam 5,5 saatlik yürüyüş).

* Eğitim programında, ilkyardım dersi, bölgenin coğrafi yapısı, tarihi, yürüyüş teknikleri, yön bulma gibi konularda teorik eğitimler verilecektir.

* Sınavdan sonra Eğitimi tamamlayan meslektaşlarımızın siciline “Kapadokya yürüyüş uzmanlığı” eklenecektir.

CEVAP VER