Rehberin Rahatı Hanginize Battı?

0
3303

Rehber için Oda” anlayışının yerini alan “Oda için Rehber”  anlayışını REHBER GÜNDEMİ ailesi olarak kınıyoruz.

En az iki dönemdir ugulamada olan mail order  (uzaktan ödeme işlemine yarayan yazılı talimat) ile aidat ödeme şansımız yok oldu.

Bu durum, 2017 ödemesini böyle gerçekleştirmek isteyen bir meslektaşın başvurusuna olumsuz yanıt almasıyla ortaya çıktı. Rehber için Oda diyerek seçilen yöneticilerden hangisinin icraatı olduğunu tahmin etmekle birlikte sessiz kalarak odadan bu rehberine karşı güvensizlik duyan yöneticinin kimliğinin açıklanmasını bekliyoruz.

Ne işe yarıyordu bu sistem ona bir bakalım; İşin ve paranın az olduğu Aralık Ocak Şubat’ta, ödeme yapamayanlar için alınan yazılı bir talimat ile ödemelerini ileri tarihte yapabiliyorduk.  Mümkün olan bu ödeme şekline dair ödeme emirleri 1,2,3 ya da 4 ay sonraya alınabiliyordu. Ve bu az da olsa bir kesim için bir rahatlama getirebiliyordu. Anlaşılan bu rahatlik odamızın yeni yöneticilerini rahatsız etmiş.

Mesela bu sayede ileri tarihli ödeme emri ile yeni çalışma kartları alınabiliyordu.  Bu ihtiyacı olanın çok işine yarayan uygulamanın kaldırılmasının sorumlusu kimdir? Bu kimseye zararı olmayan aksine ihtiyacı olanı sevindiren uygulama neden kaldırıldı öğrenmek istiyoruz. Ocak itibariyle kasaya giren paranın her halûkarda senenin ilk yarısına yettiği biliniyor.

“Rehber için Oda” anlayışının yerini alan “Oda için Rehber”  anlayışını REHBER GÜNDEMİ ailesi olarak kınıyoruz.

CEVAP VER