İZMİR İÇİN KOLLARI SIVAYAN ŞİMDİ DEĞİŞİM ZAMANI EKİBİ KENDİNİ TANITTI.

0
821

İZRO İÇİN YENİ BİR VİZYON OLUŞTURMAK VE DEĞİŞİM HEDEFİYLE YOLA ÇIKTI.

İzmir Rehberler Odası’nın 2021 – 2024 yılları arasında görev yapacak Yönetim Kuruluna Şimdi Değişim Zamanı ekibinin adayları kendilerini tanıttı.

Gönlü meslekten yana olan, Anadolu’daki tüm dostları senin şahsında gönülden selamlıyoruz Cumhuriyet Kadını.

SİBEL DÜNDAR

Merhaba, ben Sibel Dündar. İZRO Yönetim Kurulu üyesiyim. Amsterdam’da başladığım eğitim hayatıma İzmir’de devam ettim ve rehberlik kariyerime başladım. 10 yıl boyunca “Macera Atölyesi” ile çocuklar için müze gezileri düzenledim. Bir süredir üzerinde çalıştığım “Homeros Müzesi” projem İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanabilir bulundu. Müzeyi hayata geçirmek için belediye ile birlikte eşgüdümlü çalışmalara başladık. Meslek hayatım boyunca edindiğim deneyimleri yepyeni projelerle mesleğimize ve İzmir’imize katkıda bulunmak için kullanmak istiyorum.

KEMAL ŞENDİKİCİ

Merhaba, ben Kemal Şendikici. 1968, İzmir doğumluyum. İzmir 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Fotoğrafçılık Bölümü’nden mezunum. 2001 yılından bu yana profesyonel turist rehberi olarak Anadolu’da ve dünyanın farklı ülkelerinde tur rehberliği yapıyorum. Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümü 2. Sınıf öğrencisiyim. 2020 yılından bu yana Turist Rehberleri Vakfı’na sosyal yardımlaşma amaçlı destek vermekteyim. Yeni İZRO yönetiminde görev alırsam öncelikle sosyal yardımlaşma ağının kurulması, yeni mezun rehberler için eğitim gezileri düzenlenmesi, sanat ve fotoğrafçılık etkinlikleri organize edilmesi, tarih araştırmaları ekibi kurulması ve dijital kütüphane oluşturulması gibi projelere destek vermeyi arzuluyorum. Çünkü hayat paylaşınca güzeldir.

BEYAZIT ÖNDERLİ

Merhaba, ben Beyazıt Önderli. 1994 İzmir doğumluyum. Ege Üniversitesi Turist Rehberliği Bölümü’nden 2018 senesinde mezun oldum. Mesleğe başladığım günden beri farklı acentelerde yurtiçi turizmde birçok bölgede görev aldım ve ilk günden beri mesleğe yeni giriş yapan arkadaşlara destek olmaya çalışıyorum. Turist rehberliğinin önemini mesleğe yeni katılacak olan arkadaşlara anlatmak ve mesleğin kamuya tanıtılmasına katkı sağlamak istiyorum.

BETÜL UZUN

Merhaba, ben Betül Uzun. Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nde ve A. Ü. DTCF Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okudum. Uzun yıllardır turizm sektöründe sahada, masada, yollarda çalışmaktayım. İzmir’in tekrardan parlak günlerine dönmesi için tecrübelerimle katkıda bulunmak istiyorum.

BESİM AMADO

Merhaba, ben Besim Amado. 1970’de İzmir’de doğdum. İzmir Atatürk Lisesi ve Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’nu bitirdikten sonra 1993 senesinde kokartımı alarak rehberlik yapmaya başladım. 30 seneden beri turizm sektöründe çalışıyorum. Dünyadaki farklı kültürleri tanıma merakım sayesinde bugüne kadar 4 kıtada onlarca ülke gezdim. Kendimi geliştirmek için yurtiçi ve dışında hep turizm ile alakalı farklı eğitim ve iş tecrübeleri yaşadım. Kariyerimde bundan sonraki amacım uzun yıllar boyunca edindiğim global vizyonum ile meslektaşlarıma fayda sağlayacak etkinlik ve projelerde hizmet etmek ve meslektaşlarımın menfaatlerini korumak olacaktır.

GÖKHAN ONUK

Merhaba, ben Gökhan Onuk. 1966 Nazilli doğumluyum. İzmir Saint Joseph ve Nazilli Atatürk Lisesi mezunuyum. Hacettepe Üniversitesi Fransız Filolojisi lisans eğitimi sayesinde tanıştığım turizm sektöründe 1984 yılından beri acentelerin her kademesinde çalıştıktan sonra 1988 senesinde rehberlik hayatıma ilk adımımı attım. Kendimi en sevdiği işi bulmuş mutlu insan grubunda hissediyorum. Ülkemi tanıtmak ve sevdirmek en büyük zevkim. Benim gibi hisseden meslektaşlarımızla odamızı daha ileriye götürmek için çalışacağım. Birlikten kuvvet doğar.

GÖKALP SABAN

Merhabalar. Ben Gökalp Saban. Bornova Anadolu Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunuyum. @rehberle Instagram sayfası ve rehberle.com’dan edindiğim tecrübe ve birikimle İzro’nun ve İzmir’in dijital dünyada daha doğru tanıtılmasına ve daha çok ses getirmesine katkıda bulunacağım

GÖKÇE HİÇYILMAZ

Merhabalar Ben Gökçe Hiçyılmaz 1970 İzmir doğumluyum . İzmir İnönü Lisesinden mezun olduktan sonra BGF (Budapeşte turizm) bölümünde eğitimime devam ettim . Turizm de otel rehberliği ile başladığım mesleğime 2005 yılından beri profesyonel turist rehberi olarak devam ediyorum. ( Macarca) Amacım bu değerli mesleği yaparken haklarımızın korunması ve şartlarımızın daha iyi yerlere gelebilmesi.

V51 – Home