Terakki Vakfı Okulları Ata’nın İzinde

0
3495

Bu sene ikincisi düzenlenen “Ata’nın izinde Balkan Turu” programına katılan Terakki Vakfı Okulları 8. Sınıf öğrencileri, 19 Mayıs  Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Selanik, Manastır, Ohrid, Üsküp, Sofya ve Filibe’yi ziyaret etti.Eğitimlerinin sekizinci yılında öğrendiklerini pekiştirmenin amaçlandığı program, 19 Mayıs günü Ata’nın Selanik’te bulunan evini ziyaret ile başladı. Manastır’daki askeri İdadi’nin ziyareti ile devam eden program çerçevesinde Balkanlardaki Türk mirasının da izlerini süren mezun adayı genç Atatürkçüler; Ohrid, Üsküp, Sofya ve Filibe’de bulunan anıtları yerel rehberlerin eşliğinde gezdi.

Okulun sevilen öğretmenlerinden Selda Fillikçioğlu, Aşkın Önsal, Yıldırım Ağgez ve Mustafa İsmail Rızvanoğlu’nun gözleri gibi baktıkları gençlerin tur liderliğini RehberGündemi’nin editörü Hasan Barış Partal Kavala yaptı.

Selanik’te kurulan okulun ilk tesis edildiği semti ziyaret eden grup, Kalkandelen’de TİKA tarafından onarılan Harabati Baba Bektaşi tekkesinin dedesi tarafından da kabul edildi.

Tur sonu okullarına dönen genç mezunlar aileleri tarafından alkışlarla karşılandı. Bizler de RehberGündemi adına genç mezunlara hayatları boyunca sürecek başarılar diliyoruz.

CEVAP VER