TUREV’den Teşekkür ve Bir Çağrı

0
1015

TUREV’den ulaşan bir mesajı yayınlıyoruz;

 

Değerli Meslektaşlarımız,

2016-2017 yılları içerisinde üç meslektaşımız adına yaptığınız şartlı bağışlarınız toplam 59.571,5 TL ( Umur Çakar için 23.580 TL , Metin Çelik için 32.445 TL , Cemil Varıcı için 3.546,5 TL ) olup sahiplerine ulaştırılmıştır.
332 meslektaşımızın katılımı ile ulaşmış olduğumuz bu rakam için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimizi iletmek isteriz.
Bu vesile ile Vakfımıza ulaşan son e-maili sizlerle paylaşmak isteriz:
 
” Değerli Turist Rehberleri Vakfı ( TUREV ) yöneticileri, Sayın Meslektaşlarım, Hollandaca dilinde rehberlik yapmış meslektaşımız Sadık Mermer, bildiğiniz üzere, turizmin son yıllardaki durumundan etkilenerek, genç yaşta, yorucu ve yoğun geçen tur sonrası geçirdiği kalp krizi sonrası aramızdan ebediyen ayrılmıştır. Arkasında 9 yaşında bir erkek evlât ve çok zor durumda kalmış bir eş bırakmıştır. “Zaman, Dayanışma, yardımlaşma, bu zor günleri birlikte aşma zamanıdır ” diye düşünüyor, sizleri her zor durumdaki birlikteliğimizden doğan güçle (TUREV) Vakıf olarak şimdiye kadar yapabildiğimiz benzeri desteklerde olduğu gibi, bu defa da Sadık Mermer (1964 Adana) meslektaşımız için, talep ediyorum. Neyse ki, merhum bin bir zorlukla emekli olabilmiştir, ancak bizlerin destekleriyle, ilk adım olarak, ödenmesi acil olan borçlarını ödeyerek, ailenin babayı yitirmiş olmasının zor günlerinde sıkıntılarını gidermek ve asgari bir gelire ulaşmalarını sağlamak, ilk dileğimdir. Bu miktarı bir an önce toplayabilmek, aileye yanlarında olduğumuzu hissettirmek, zor günlerinde birlikte olmak, bizlere düşen vazife olarak düşünmekteyim. Acılarını az da olsa dindirebilmek umuduyla…. Sağlık ve esenlikle kalın.. “
Yönetim Kurulumuz durumu değerlendirmiş ve kaybettiğimiz Değerli Meslektaşımız Sadık Mermer’in eşi ve oğlu için şartlı bağış toplanmasına karar vermiştir.
Saygılarımızla

TUREV

Turist Rehberleri Vakfı 

Sadık Mermer ‘in eşi ve oğlu için şartlı bağış:

Vakıfbank Taksim

TUREV TURİST REHBERLERİ VAKFI

TL hesabı IBAN: TR090001500158007281696951

 

CEVAP VER