Yılların Kervansaray’ı Kapandı

0
11017

65 yıllık bir çınar devrildi

 

Öğrencilik yıllarında resepsiyoncu olarak başladığım, daha sonra sonra 15 yıl genel müdürlüğünü yapıp 4 ay evvel ayrıldığım KERVANSARAY bugün (4 Ağustos 2016) kapısına şimdilik kilit vurdu.

.
Acı ve tatlı hatıraları ile yıllardır ayakta kalan bu müessese beni turizm sektörü ile tanıştırıp tecrübe ve iş disiplini kazandırdı. Rehberlik camiasına da bu vesiyleyle girdim .

.
Turizm piyasasına emek vermiş tüm camianın ilk göz ağrısı olan mekân rehberlik hayatına başlayanların ilk duraklarından biri olup şu an çok köklü büyük acenta sahiplerinin rehber olarak geldiği mekana geldikleri yılları heyecanla anlattıklarına şahit oldum.

.
Zamanın elit tabakasının düğün, sünnet ve organizasyonlarının yapıldığı mekan yüksek sezonda erken gösteriler yaptıkanıklığı sonra ikinci matineye hazırlandığını bilirim.

Bu süreçte milyonları ağırlamıştır Kervansaray. Bazı misafirlerin ellerinde resimle resepsiyona gelip anne babalarının 40 yıl evvel İstanbul ziyaretinde bu mekanda olduklarını söylediklerine de şahit oldum.

.
Tüm rehber dostların rehberlere ayrılan yemek odasında bir hatırası vardır.
Özdemir Erdoğan, Alagöz kardeşler, Ercü bey yıllarca emek vermiş Oryantalleri , Kafkas, Anadolu, Karadeniz grupları, yıllarını vermiş sadık personeli, leziz Mantar soslu fileminyonu, somon fümesi, yaprak sarması ve meyva salata dondurması …

.
Seni Özleyeceğiz KERVANSARAY..

.
Şimdilik hoşçakal ….

 

Mehmet Şakir Karadibek

CEVAP VER